Nowoczesne technologie produkcji schodów

Data dodania: 28.04.2016


Dynamiczny rozwój technologii praktycznie w każdej dziedzinie ułatwia funkcjonowanie zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom. Postęp przekłada się nie tylko na wykonywanie zleceń w szybszym czasie, ale dużo bardziej precyzyjnie. Szereg przykładów takich innowacyjnych usług, które sięgają po najnowsze osiągnięcia technologiczne można wskazać w dziedzinie prac i usług budowlanych i wykończeniowych – również jeśli chodzi o schody.

Przy projekcie schodów i ustalaniu szczegółów całej koncepcji poszczególnych elementów niezwykle ważna jest precyzja. Szczególnie ważne jest zachowanie odpowiednich zasad pracy, jeśli chodzi o stabilność konstrukcji, która przecież powinna spełniać swoje zadanie przez lata. Dlatego specjaliści, którzy oferują swoim klientom usługi na najwyższym poziomie dysponują takimi urządzeniami jak mierniki laserowe. Firmy, które zajmują się projektowaniem, produkcją i montażem schodów na szczęście coraz częściej zdają sobie sprawę w konieczności wprowadzania unowocześnień i usprawnień w cały proces i oferują między innymi pomiar laserowy. Przy wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń pomiarowych specjalista może nie tylko dokładnie zmierzyć wszystkie, nawet trudno dostępne powierzchnie, ale także dokonać skomplikowanych obliczeń przy pomocy odpowiedniego oprogramowania. Na bazie danych uzyskanych w ten sposób można mieć pewność, że efekt końcowy prac, czyli w tym przypadku schody, będą doskonale spełniały wszystkie wymagania techniczne oraz będą dostosowane do warunków architektonicznych danego pomieszczenia.

Dla fachowca, który posługuje się w codziennej pracy takim sprzętem jest to przede wszystkim komfort pracy, ale także pewność dokonywanych pomiarów. Dla klienta laserowy pomiar na wstępnej fazie projektu oznacza precyzyjny projekt i szybkie zakończenie etapu prac pomiarowych.

Innym unowocześnieniem, który znacznie przyspiesza i zarazem udoskonala cały proces są usługi z zakresu CNC. Pojęcie to pochodzi z języka angielskiego Computerized Numerical Control i oznacza komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Dzięki odpowiedniej technologii można dowolnie i interaktywnie zaprogramować mikrokomputer, który odpowiada za sterowanie pracą urządzeń. Tego rodzaju usługi związane są najczęściej z obróbką materiałów przy użyciu takich sprzętów jak frezarki, tokarki czy wypalarki. Obrabiarki sterowane numerycznie są zbudowane między innymi z nośników danych, które pozwalają na wprowadzanie informacji i przetworników danych, dzięki którym urządzenie przetwarza te informacje.

Specjaliści produkcji elementów z drewna, które służą do wytwarzania schodów drewnianych sięgają po urządzenia CNC między innymi przy obrabianiu:

  • stopni (do wycinania konturów, wykonywania nawiertów pod połączenie rampy z mufą czy gładzenie stron czołowych);
  • podstopni (głównie wycinanie konturów i frezowanie pod kątem wpustów w policzek);
  • wangów, czyli policzków (precyzyjne frezowanie wpustów z przeznaczeniem na stopnie i podstopnie, wycinanie konturów oraz nawiercanie pod tralki, kołki czy śruby);
  • poręczy (wycinanie konturów, wygładzanie, nawiercanie pod kołki i tralki).

Warto szukać firm, które w swojej ofercie mają właśnie tego typu nowoczesne narzędzia, które ułatwiają pracę i usprawniają cały proces projektowania, montażu i produkcji schodów.


Zobacz również:  wycenaschodow.pl